Szójegyzék bejegyzések (65)
Adagolási profilok
Az adagolási viselkedés változtatható adagolási profilokkal egészen az adagolószivattyú szívó- és nyomólöketének ütemezéséig pontosan beállítható. Az eredmény: optimális keverési arányok a pontosan szabályozott, folyamatos vegyszerbekeveréssel.
E funkcióval a Sigma típussorozatú motoros adagolószivattyúk rendelkeznek.
Adagolófej
Az adagolófejben történik a tulajdonképpeni adagolási folyamat. Az adagolt közeg befolyik, mielőtt onnan elegendő nyomás elérésekor a nyomószelepen keresztül kiáramlik. Az adagolófej a szállítóegységben található.
Állító hajtás
Az állító hajtás segítségével egy motoros adagolószivattyú lökethossz-beállító állítóorsója automatikusan mozgatható. Így a lökethossz és ezáltal a lökettérfogat is változtatható. Nem történik automatikus visszajelzés az állítási helyzetről a szivattyú részére.
Biofilm
A biofilm különböző mikroorganizmusokból álló bevonat, amely több rétegből épül fel. Vannak oxigéntűrő területek a felületen, és oxigénszegény területek a biofilm alján.
CANopen
Az összes készülék hardver tekintetében teljesíti a harmonizált 2.0 CAN-specifikációt (ISO99-1, ISO99-2). Ez tartalmazza a CAN-protokollt (ISO 11898-1) és a fizikai alkalmazási rétegre (physical layer) vonatkozó adatokat az ISO 11898-2 (nagysebességű CAN 1 Mbit/s-ig) és ISO 11898-3 (kissebességű CAN 125 kbit/s-ig) szerint. A készülék teljesíti a CANopen CIA-DS401 specifikációt, amely az EN50325-4 európai szabvány alapja. A CiA-404 szabályozó-készülékprofil teljesül.
Click Wheel
Intuitív kezelőelem a paraméterek gyors, biztonságos állítására – a kijelzőterületbe integrálva. Az áttekinthető kijelzővel és a négy nyomógombbal kombinálva egyszerű kezelést tesz lehetővé, de akár a programozást is.
A Click Wheel a gamma/ X mágneses membrános adagolószivattyú funkciója.
Csillapítás
Egy numerikus közegérték számítása egy meghatározott időtartam alatt, amely meghatározott számú mérési értéknek felel meg. Minél több értéket vonnak be a közeg átfolyási értékének számításába, annál stabilabb lesz a kijelzés.
Easy Drive
A keringetett üzem pontosan szoftver-vezérelt fordulatszám-szabályozása az energiaköltségek és a szivattyúkopás csökkentésére – az EcoPad medencevezérlő szoftverbe integrálva. A DULCOMARIN® II többparaméteres mérő- és szabályozókészülék adatain alapul és DULCOTEST® érzékelőkkel van mérve. Az EcoPad szoftver optimalizálja a szivattyú-fordulatszámot, hőmérsékletet, visszaöblítést, a fertőtlenítő és pH-kiegyenlítő adalékok fogyasztását.
ECA-berendezés
Elektrokémiailag aktivált víz (ECA-víz) előállítására szolgáló elektrolízis-berendezés. A berendezés a hatékony, gazdaságos és környezetkímélő tisztító- és fertőtlenítőszert közvetlenül helyben állítja elő. A DULCO®Lyse sorozat ECA-berendezései különösen kis kloridtartalmú ECA-vizet állítanak elő.
ECA-víz
Az elektrokémiailag aktivált víz (ECA-víz) hatékony, gazdaságos és környezetkímélő tisztító- és fertőtlenítőszer – ideális az élelmiszer- és italgyártó iparban. A hipoklóros sav (HClO) működtetését egy elektrolízis-berendezésben (ECA-berendezés) (LINK a szójegyzékhez > ECA-berendezés), helyben készül.
Eco!Mode
Energiatakarékos üzemmód, amely az uszodai szivattyú keringetési teljesítményét a vízminőség függvényében optimalizálja. A mért DIN higiéniai paraméterek a készüléktípus függvényében: pH-érték, redox, szabad klór és kötött klór.
A DULCODOS® Pool Professional adagolórendszerek és a DULCOMARIN® 3többcsatornás mérő- és szabályozórendszer funkciója.
Elektrolízis
Az elektrolízis során helyben sós vízből villamos áram segítségével klór és nátronlúg készül.
A nyitott elektrolízisnél vagy csőcellás elektrolízisnél az elektrokémiai reakció egy átfolyó kamrában történik, ahol a frissen keletkezett aktív klór a nátronlúggal azonnal nátrium-hipoklorittá alakul át. Sóoldatként telített sóoldatot használnak, amelyet egy sóoldattartályban meghatározott minőségű sóból állítanak elő.
A membránelektrolízisnél az elektrokémiai reakció két, egymástól membránnal elválasztott elektródakamrában történik, ezáltal a frissen előállított aktív klór és a nátronlúg térben el van választva.
Excentricitás
A köralakból elliptikus alakba történő eltérés. Az excentricitás változásai pl. a szivattyúhajtás álló helyzetében keletkezhetnek.
Fordított ozmózis
A fordított ozmózis a membránszűrés részterülete. Olyan eljárás, amelynek a legnagyobb a leválasztási határa, és az ozmózis természetes folyamatának megfordítását jelenti. Ezért azt vizes oldatok sótalanítási eljárásaként használják. Megfelelő nagyteljesítményű membránok használatával ma egy vizes oldatból az összes só több, mint 99%-a eltávolítható.
Foszfát
Az orto- és polifoszfát megakadályozza a vízkőlerakódásokat és korróziót a kemény vizekben kb. max. 20 KH-ig (karbonátkeménység). Ekkor a vízkőlerakódásokért felelős keménységképzők, például a kalcium- és magnéziumionok stabilizálódnak, azaz ezek az ionok a vízben maradnak oldott állapotban, és nem rakódnak le vízkő formájában a csőfalakra. A csövek elzáródása megakadályozható, akárcsak a vízkőlerakódás a fűtőspirálokra, amely a hatásfokok drasztikusan rontja. Egy vékony, szilárd védőréteg épül fel.
Hidrazin
A hidrazint korróziógátlóként használják víz- és gőzrendszerekben. Mivel a hidrazin illékony gőzű és rákkeltő, speciális kezelés és adagolórendszerek szükségesek.
Hidrogén-peroxid
A hidrogén-peroxid különösen teljes biológiai bomlékonysága miatt szerepel gyakran használt fertőtlenítő és oxidációs szerként a vízkezelésben és gyártásban:
- vegyi fehérítők a fa-, papír-, textil- és ásványianyag-iparban
- szerves szintézis a vegy-, gyógyszer- és kozmetikai iparban
- ivóvíz, depónia-szivárgóvíz, szennyezett talajvíz oxidációja
- Hűtő, ipari és gyártási víz fertőtlenítése a gyógyszeriparban, élelmiszer- és italgyártó iparban, valamint az uszodákban
- Szagtalanítás (gázmosó) a kommunális és ipari szennyvíztisztítókban
- klórtalanítás vegyi folyamatokban
Kavitáció
Kis gázbuborékok képződése egy folyadékban. A kavitációt a szivattyúk üzemi viselkedésre és élettartamára gyakorolt káros hatása miatt messzemenően kerülni kell.
Klór-dioxid
A klór-dioxid rendkívül reaktív gáz, amely instabilitása miatt nem tárolható, hanem azt felhasználása helyén speciális berendezésekben igény szerint kell előállítani.
A vízfertőtlenítésben elsősorban alkalmazott klórral szemben a klór-dioxidnak egy sor előnye van. Így a fertőtlenítő hatás a klórral ellentétben növekvő pH-érték esetén nem csökken, hanem még inkább kissé nő is. A klór-dioxid hosszú ideig stabil marad a vezetékhálózatban és óránkon, akár napokon keresztül gondoskodik a víz mikrobiológiai védelméről. Az ammóniát, ill. ammóniumot, amelyek jelentős klórfogyást idéznek elő, a klór-dioxid nem támadja meg, így az adagolt klór-dioxid teljes mértékben a csíramentesítésre rendelkezésre áll. A klór-dioxid nem képez klórfenolokat, olyan erős szagú vegyületeket, amelyek a víz klórozásakor adott esetben keletkeznek. A klór természetes víz-alkotórészekkel (huminsavak, fulvinsavak stb.) való reakciójakor trihalometánok (THM-ek) keletkeznek, olyan anyagosztály, amelyet, akárcsak fő képviselőjét, a kloroformot, rákkeltő hatással gyanúsítanak. A fertőtlenítő alternatívaként használt klór-dioxidnál nem keletkeznek ezek a vegyületek.
Konduktív vezetőképesség
Konduktív vezetőképesség-érzékelők mérik az elektrolitikus vezetőképességet közvetetten két elektróda közötti töltésszállítás segítségével, amelyek a mérendő közegbe merülnek. A k = 0,01 és k = 0,1 cm-1 cellaállandójú érzékelőtípusok különösen az 1 µS/cm-nél kisebb, legalacsonyabb elektrolitikus vezetőképességek mérésére alkalmasak tiszta és ultratiszta vizekben.
A k = 1 cm-1 cellaállandójú érzékelőtípusok sokféle, bevonatképző alkotórészek nélküli vízben használhatók 20 mS/cm-ig. A kedvező árú LF(T) érzékelő-sorozat tiszta, vegyileg nem szennyezett vízben használható.
Kopás
Szilárd anyag lehordási folyamata állandó igénybevétel miatt – elhasználódási jelenség.
Korróziómentesség
A berendezés kimaradó vagy minimális kopása a vegyszerekkel (pl. klórral) érintkező anyag reakciója révén.
Kötött klór
Mono-, di-, triklór-amin. A CLE típus (szabad klór) mérési eredményét le kell vonni a CTE típus (összes klór) mérési eredményéből. Referencia-módszer: DPD4 mínusz DPD1
Lengéscsillapító
A lengést (a folyadék dinamikus nyomásváltozását) csillapítja, és csökkenti az átfolyási ellenállást hosszú adagoló vezetékeknél. A csillapítást a lengéscsillapítóban lévő gázpárna végzi, amely minden nyomólöketnél összenyomódik. A lengéscsillapító a csővezetékbe vagy egy vakdugókészlettel átlósan van beépítve. Fontos: Azt mindig egy túlfolyószeleppel kell védeni.
Lerakódási hatás
Az adagolószer hatásának fenntartása. Nagyobb lerakódási hatás nagyobb felezési idejű adagolószer kiválasztásával érhető el. Példa: A hosszú ideig nagyon stabil klór-dioxid a vezetékhálózatban a klórral ellentétben.
Levehető kezelőegység (HMI)
A kezelőegység (Human Machine Interface) közvetlenül az adagolószivattyúra, valamint a szivattyú mellett a falra rögzíthető. Ez az üzemeltetőnek sokféle lehetőséget kínál arra, hogy az adagoló berendezést hozzáférhető és kezelőbarát módon a rendszerbe integrálja. Ezenkívül a levehető kezelőegység további védelmet nyújt az adagolószivattyú illetéktelen kezelése, ill. a szivattyú-beállítások megváltoztatása ellen. A kezelőegység pl. projektalkalmazásokban teljesen eltávolítható.
Az öt programgombbal az adagolószivattyú egyes funkciói egyszerűen kiválaszthatók és beállíthatók. Egy megvilágított LCD kijelző ad információt a mindenkori üzemállapotról. A kezelőegységen és a vezérlőegységen világító diódák mutatják a szivattyú funkcióit, ill. állapotát.
Membránhelyzet-vezérlés
A szabadalmaztatott membránhelyzet-vezérlés megbízhatóan véd a károk ellen a szívó- és nyomóoldal eltömődése esetén. Egy érzékelő méri a membrán kitérését, és a mágnestekercset a szükséges löketnek megfelelően vezérli ki. A membránhelyzet-vezérlés az Orlita® Evolution típussorozat hidraulikus membrános adagolószivattyúinak funkciója.
Membránszakadás-jelzés
Membránszakadás esetén az adagolt közeg a membránrétegek közé behatol, és az érzékelő-terület révén mechanikai kijelzést, ill. riasztást vált ki. Ez a koncepció megbízható adagolást biztosít kritikus üzemállapotok esetén is.
Membránszűrés
A membránszűrés a vízkezelésben a részecskék és sók eltávolításának legkevesebb üzemeltetési költségekkel járó technikája.
A membránszűrés anyagok félig áteresztő membránok segítségével történő leválasztásának fizikai eljárása. Az eltávolítandó részecskék/molekulák méretétől függően négy fajta eljárás különböztethető meg:
- Mikroszűrés
- Ultraszűrés
- Nanoszűrés
- Fordított ozmózis
Mennyiség-kimérés
Ha egy adagolószivattyút telepítettek, az uralkodó üzemi feltételek mellett, különösen egy meghatározott állandó üzemi nyomáson meg kell határozni a teljesítményt liter per órában. Erre úgynevezett kalibráló edények szolgálnak, amelybe egy meghatározott térfogatot töltenek, majd szállítanak. Az időegység alatt szállított térfogatot aztán átszámítják az óránkénti liter-teljesítményre. Példa: Egy szivattyú 80% lökethossznál és percenkénti 100 löketnél egy perc alatt 50 ml-t szállít. Ebből az óránkénti szállítási teljesítményre 50 ml x 60 perc = 3000 ml/h = 3 l/h adódik.
Mérési mennyiségek
Azon fizikai mennyiségek, amelyeket méréssel kell meghatározni.
Mérési tartomány
Az a meghatározott mérhető tartomány, amelyben a mérendő mérési mennyiség mérési eltérései meghatározott határok között maradnak.
Mikroszűrés
A membránszűrés eljárása: Mikroszűrésnél olyan méretű részecskék szűrése történik, amelyek kisebbek 0,1 µm-nél (ill. kisebbek 500 000 Da-nál), például szuszpendáló részecskék, kolloid zavarosodások és olajemulziók. Kisebb részecskék ultraszűréssel és nanoszűréssel szűrhetők.
Nanoszűrés
A membránszűrés egyik eljárása: A nanoszűrésnél 0,01 – 0,001 µm-es (ill. 100 – 1000 Da-s) méretű részecskék szűrése történik, ilyenek a kis molekulatömegű szerves vegyületek.
NPSH-érték
Az NPSH (Net Positive Suction Head) az USA-ból származó fogalom, jelentése – szabadon fordítva – körülbelül minimális befolyási magasság a telítettségi nyomás függvényében. A DIN EN ISO 12723 szerint a megfelelő kifejezés a tartási nyomásmagasság. Az NPSH-t méterben (m) adják meg (www.wikipedia.de).
Nyomástartó szelep
A nyomástartó szelep feladata, hogy meghatározott stabil üzemi nyomást hozzon létre egy adagolószivattyú számára az adagolási teljesítmény és ezáltal az adagolási mennyiség stabilan tartásához. Az állandó nyomást egy rugóterhelésű szerkezet hozza létre a szelepben. A nyitónyomás beállítására egy nyomásmérőt kell használni, amely a vezetékben található.
Oldott oxigén
Az „oldott oxigén” mérési mennyiség a gáz halmazállapotú, vizes fázisban fizikailag oldott oxigén mennyiségét adja meg mg/l-ben (ppm).
Az „oldott oxigén” így a felszíni vizek és vizek minősége megítélésének fontos paramétere, amelyeket haszonállatok hozzáadott oxigénnel történő tenyésztésénél kondicionálni kell. Az oldott oxigén ezenkívül folyamatok vezérlésére szolgál szennyvíztisztítókban és vízművekben.
OPC
Az OPC jelentése Openness, Productivity, Collaboration (korábban OLE a Process Control esetében), és egy egységes és gyártófüggetlen szoftver-interfészt jelöl. Az OPC Data Access (OPC DA) a COM (Component Object Model) és DCOM (Distributed Component Object Model) Windows-technológián alapul. Az OPC XML ezzel szemben az XML, SOAP és HTTP internet-szabványokon alapul.
Az OPC-t ott használják, ahol a különböző gyártók érzékelői, szabályozói és vezérlései egy közös, rugalmas hálózatot képeznek.
OptoDrive®
Az OptoDrive® szabályozott mágneses hajtás az adagolási áram egyedi, pontos időbeli beállítását teszi lehetővé. A lassú nyomólökettől egészen a gyors, ütemezett töltési folyamatokig. A szállítóegység hiányos töltése, a kavitáció és az ellennyomás ingadozásai az adagoló vezetékben elkerülhetők. Az OptoDrive® olyan adagolási pontosságot biztosít, amely különben csak bonyolult szabályozókörökkel érhető el.
Az OptoDrive® és az OptoGuard® a delta® típussorozatú mágneses adagolószivattyúk funkciói.
OptoGuard®
Az OptoGuard® oltóhely-felügyeleti funkció felismeri és jelzi az olyan hidraulikus hibás állapotokat, mint a túlnyomás, elrepedt adagoló vezeték, eltömődött adagolási helyek és bezárt levegő-, ill. gázbuborékok az adagolófejben. A hibás adagolások így elkerülhetők. Az üzenetek a kijelzőn jelennek meg és – az egyedi előválasztástól függően – zavarjelző jelfogókon keresztül a folyamatirányítási rendszerre küldhetők, ahol az adagolás automatikusan leállítható.
Az OptoDrive® és az OptoGuard® a delta® típussorozatú mágneses adagolószivattyúk funkciói.
Összesen rendelkezésre álló klór
(Izo)ciánsav/izocianurát kötésű klór és az abból keletkező szabad (aktív) klór. Ajánlott érzékelő: CGE típus, DPD1 referencia-módszer.
Összes klór
A szabad és kötött klór összege. Ajánlott érzékelő: CTE típus, DPD4 referencia-módszer.
Ózon
Ózon előállítása és használat esetén lényegesen kevesebb környezetre káros melléktermék keletkezik, mint más összehasonlítható oxidációs és fertőtlenítőszereknél. Az ózon rendkívül reaktív gázként a helyszínen, megfelelő generátorokban oxigénből készül és közbenső tárolás nélkül közvetlenül a vízbe kerül. Nagy reakciókészsége miatt az ózon néhány perces felezési idejével vízben ismét oxigénre bomlik. Az ózonkezelő rendszer minden részegységét ezért tökéletesen egymáshoz és a tervezett alkalmazáshoz kell hangolni az ózonfejlesztés és a hatás közötti optimális viszony elérése céljából.
Perecetsav
A perecetsavat különösen az élelmiszer- és italgyártó iparban, de a kozmetika, gyógyszeripar és gyógyászat területén is fertőtlenítésre használják. A perecetsav folyamatos mérése és szabályozása akkor válik szükségessé, ha magas igényeket támasztanak a fertőtlenítéssel és minőségbiztosítással szemben.
Permeátum-teljesítmény
Olyan érték, amely megadja, mekkora mennyiségű folyadék (pl. víz) képes meghatározott idő alatt egy anyagon (pl. szűrési célú membránon) áthatolni.
pH-érték
A pH-érték egy vizes oldat savas vagy lúgos jellegének mértéke. A semleges folyadékok, például a víz pH-értéke kb. 7. Minél kisebb az érték, annál savasabb a folyadék. Növekvő pH-értéknél (> 7) a folyadék lúgos jellegűvé válik.
PID-szabályozó
Folyamatokat szabályoz automatikusan, hogy az előírt értékek (pl. pH-sav vagy lúg) zavaró befolyások mellett is biztonságosan garantálhatók legyenek. A PID-szabályozó (proporcionál-integrál-differenciál) univerzális szabályozóként megbízható eredményeket ad, és a ProMinent mérés- és szabályozástechnikában 1 és 2 oldalas szabályozóként használatos.
A PID-szabályozó a DULCOMETER® DULCOMARIN® II, diaLog DACa, Compact, D1Cb és D1Cc szabályozó készülékeinek standard alkatrésze.
Polielektrolitok
A polielektrolitokat pelyhesítő segédanyagként minden olyan helyen használják, ahol kolloidos szilárd anyagokat kell folyadékokból gazdaságosan kiválasztani.
ProMinent bővített szerviz
Minősített tanácsadás és elsőosztályú támogatás: megbízhatóan elérhető telefonos tanácsadás, műszaki alkalmazási tanácsadás, a szivattyú egyedi konfigurációja és kompetens helyszíni ügyfélszolgálat.
Ez az átfogó szervizajánlat az Orlita® Evolution hidraulikus membrános adagolószivattyúhoz és a gamma/ X mágneses membrános adagolószivattyúhoz áll rendelkezésre.
Reprodukálhatóság
Az egyezés mértéke egymástól függetlenül meghatározott mérési értékeknél meghatározott feltétel esetén.
Robbanásvédelem
Robbanásveszélyes területeken történő használatra engedélyezett az ATEX szerint. ATEX: az aktuális 94/9/EK (ATEX) robbanásvédelmi EK-irányelv a folyékony közegek gáz-robbanásveszélyes helyeken és sújtólégveszélyes bányászatban történő adagolására vonatkozóan.
A ProMinent EXtronic® típussorozat összes adagolószivattyúja robbanásvédelemmel rendelkezik.
Szabad (aktív) klór
Cl2, HOCl (hipoklórsav), OCl- (hipoklorit). Ajánlott érzékelők: CLE, CLO, CLB és CBR típusok. Referencia-módszer: DPD1.
Szabályozó hajtás
A motoros adagolószivattyú lökethosszának egy 0/4 – 20 mA-es jel függvényében történő automatikus beállítására úgynevezett szabályozó hajtást használnak. A 0/4 mA 0% lökethossznak, a 20 mA 100% lökethossznak felel meg. A helyzet visszajelzését a szivattyú részére egy változtatható ellenállás végzi.
Szerelőlap
Praktikus modul a gyors és egyszerű szereléshez: A szivattyú a mellékelt szerelőlapra helyezhető fel, és pontosan illeszkedve reteszelődik be. Dugja be a kábel kényelmesen az előlapi csatlakozókba – kész. Vízszintesen vagy függőlegesen: A szerelőlap maga egy sík, teherbíró vízszintes vagy függőleges aljzatra csavarozható fel. Választhatóan a szerelés falikonzolra is lehetséges.
Jelenleg a gamma/ X mágneses membrános adagolószivattyúhoz kapható.
Szilikát
A szilikát korrózióvédelemként a rozsdásodás („barna víz” a horganyzott vezetékrendszerekben) és lyukkorrózió (tűméretű lyukak a csővezetékben) megakadályozására szolgál. Alkalmazási területe a lágy, agresszív, nagy szénsavtartalmú vizek. A szilikát a pH-értéket a mész-szénsav egyensúly irányába emeli. A hidrolízis során egy kovasavgél jön létre, amely vékony védőréteget képez a csőhálózatban és a beépített alkatrészekben, és így a korróziót megakadályozza.
Többfunkciós szelep
A többfunkciós szelep egy meghatározott ellennyomást épít fel szabad kifolyással szembeni adagolásnál. E funkció kézzel függeszthető fel. Funkciók:
- Meghatározott ellennyomás létrehozása szabad kifolyással szembeni adagolásnál.
- A tárolótartályból való túlszívás megakadályozása az adagolási helyen lévő vákuum esetén.
Többrétegű membrán
A többrétegű membrán (legalább két egymás fölött elhelyezkedő membránréteg) üzemzavar esetén megakadályozza az adagolt közeg kijutását. Emellett a membránok membránszakadás-jelzéssel vannak ellátva. Kopóalkatrészként a membránokat rendszeresen ellenőrizni kell, és azokat szükség esetén ki kell cserélni.
Tömlőszivattyú
Az adagolt közeg szállítása a tömlő forgórésszel való összenyomásával történik a folyásirányban. Ehhez nincsen szükség szelepekre. A koptató hatású, viszkózus és gázt kibocsátó közegek így kíméletesen szállíthatók.
Törlőrendszer
Hatékonyan, vegyszerek és üzemszünet nélkül távolítja el a lerakódásokat a sugárzó burkoló védőcsöveiről – még teljes üzemi nyomáson is. A törlő helyzetét a program a törlési folyamat közben többször is ellenőrzi. A törlőmotor és a vezérlés közötti folyamatos adatcsere megbízható tisztítást garantál.
Az UVCb komfortvezérlés funkciója a Dulcodes sorozat meghatározott UV-berendezéseihez.
Túlterhelési lekapcsolás
A szivattyú egy meghatározott tűréstartomány túllépésekor elektronikusan lekapcsol. A túlterhelési lekapcsolás a szivattyú védelmére szolgál, ezáltal maximális beruházás-védelem garantált.
Túlterhelési lekapcsolás
Automatikus lekapcsolással megakadályozza a szivattyú túlterhelését.
Ultraszűrés
A membránszűrés egyik eljárása: Az ultraszűrésnél 0,1 – 0,01 µm-es (ill. 1000 – 500 000 Da-s) méretű részecskék szűrése történik, ilyenek a makromolekulák, baktériumok, sejtek, vírusok és proteinek. Kisebb részecskék nanoszűréssel szűrhetők.
UV-fertőtlenítés
Az UV-fertőtlenítésnél a fertőtlenítendő vizet ultraibolya sugárral sugározzák be, ezért tisztán fizikai, vegyszermentes víz-fertőtlenítési eljárásról van szó.
Különösen a 240 – 280 nm hullámhossz-tartományú UV-C-sugárzás támadja meg közvetlenül a csírák létfontosságú DNS-ét. A sugárzás fotokémiai reakciót vált ki, és tönkreteszi a DNS-ben található genetikai információt. A csíra elveszíti szaporodási képességét és elpusztul. Még a vegyi fertőtlenítőszerekkel szemben rendkívül ellenálló olyan paraziták is, mint a cryptosporidium vagy Giardia, hatékonyan ritkíthatók.
Vákuumos eljárás
Olyan eljárás, amely oxigén és más gázok hiányában nagy tisztaságú anyagok (pl. aktív klór) előállítását teszi lehetővé.
Az eljárást a CHLORINSITU® elektrolízis berendezés alkalmazza.
Webkiszolgáló
A webkiszolgáló olyan szoftveres alkalmazás, amelyet a DULCOMARIN® II mérő- és szabályozórendszerrel futtat.
A webkiszolgáló a mérésre, szabályozásra, érzékelő-kalibrálásra és a szabályozók konfigurációjára vonatkozó információkat tartalmazó weboldalakat küld egy webböngészőt (pl. Microsoft® Internet Explorer) futtató PC-re.
A webkiszolgálóval a DULCOMARIN® II egyszerű megjelenítése lehetséges anélkül, hogy a PC-n egy speciális megjelenítő szoftverre lenne szükség. A webkiszolgáló a PC operációs rendszerétől független.
Forduljon hozzánk
»A csapatom és jómagam bármilyen kérdés esetén állunk rendelkezésére. Lépjen kapcsolatba velünk.«
Ajánlatkérés elküldése
Formanyomtatvány bezárása
Kérés
Köszönjük, hogy ajánlatkérésükkel megkerestek bennünket. Munkatársunk hamarosan kapcsolatba lép Önnel.
Baráti üdvözlettel
A ProMinent csapat
Hibaüzenet
A kérés feldolgozásakor hiba jelentkezett. Őszintén bocsánatot kérünk. Kérjük, próbálja újra később.
Vagy hívjon minket, vagy küldjön egy e-mailt. Nagy örömmel segítünk Önnek személyesen több információval vagy ajánlattal termékeinkről. Hűen saját képünkhöz: Ready for you. Anytime, anywhere.
Tisztelettel:
A ProMinent csapat
Product Overview 2024
Dosing technology, measurement, control and sensor technology, water treatment and water disinfection as well as digital solutions
ProMinent Product Catalogue 2024 - Volume 1: Metering Technology
Low-pressure metering pumps
Peristaltic metering pumps
Motor-driven metering pumps
Transfer and peristaltic pumps
Metering systems
Process metering pumps
ProMinent Product Catalogue 2024 - Volume 2: Measuring, Control and Sensor Technology
Sensors
Controllers
Measuring and control points
Treatment of swimming pool water
ProMinent Product Catalogue 2024 - Volume 3: Water Treatment and Water Disinfection
UV systems
Ozone systems
Chlorine dioxide
Electrolysis systems
Metering systems ULTROMAT and DULCODOS
Storage tanks
Diaphragm systems